Wykonawcy

- Marta Kania, ubiegłoroczna Laureatka Szanta Claus Festiwal, zaprezentuje swoje wyjątkowe piosenki - poetyckie, pełne emocji i uroku.

Marta, żeglująca po przeróżnych morzach Pani Kapitan, swoją estradową karierę zaczynała właśnie w Poznaniu, w 2019 roku. Już wtedy zauroczyła publiczność swoją twórczością, a później... było coraz lepiej. Jak tropikalny tajfun przeszła przez sceny przeróżnych festiwali i zgarnęła masę nagród. Ciągle tworzy, udoskonala repertuar, przygotowuje właśnie debiutancką płytę.

- Grupa Trzymająca Ster, dobra i pewna poznańska marka, z pewnością wprowadzi nas w atmosferę zabawy i wspólnej radości z żeglowania (wspominania i planowania).

GTS to grupa przyjaciół, którzy nie tylko "trzymają ster", ale przede wszystkim - trzymają się razem. Co słychać w każdej nucie i widać w każdym uśmiechu. Kto choć raz był na ich koncercie ten wie, że... nie wie, czego się spodziewać. Bo Grupa Trzymająca Ster słynie z niespodzianek muzycznych i inscenizacyjnych. Czego możemy się spodziewać tym razem?

- Waldemar Mieczkowski wraz z Przyjaciółmi wprowadzi nas w klimat morskich rejsów, nadając ze swojej lądowej przystani na Kaszubach.

Kapitan Mieczkowski, ceniony i szanowany na mostku (najczęściej Zawiszy Czarnego), uwielbiany w kubryku, oklaskiwany na festiwalach, tym razem odwiedzi nas wirtualnie. Ale będzie miało to swoje plusy - jego recital on-line dotrze do fanów i przyjaciół w każdym zakątku globu. Bo Waldek, jak na Legendarnego Kapitana przystało, znajomych ma na wszystkich kontynentach.

4-5 grudnia 2020