Wykonawcy
Bogdan Balcerzak, laureat ubiegłorocznego Szanta Claus Festiwal
Grzegorz Gooroo Tyszkiewicz
Swoje bogate doświadczenia życiowe i wodniackie (jest również pasjonatem nurkowania) prezentuje w autorskich piosenkach, cenione są również jego autorskie, wyjątkowe interpretacje utworów tradycyjnych.
Atlantyda
Koncert Atlantydy to mieszanka starych i nowych utworów w akustycznym brzmieniu, zawierający w sobie elementy muzyki folkowej oraz bluegrasu, tematycznie związanej z morzem i żeglowaniem. Akustyczne instrumenty: kontrabas, skrzypce, akordeon guzikowy, banjo, gitara i głosy stanowią o ostatecznym brzmieniu zespołu.
Mohadick
W ciągu kolejnych lat działalność Mohadicka kilkakrotnie przegrywała z prozą życia, była zawieszana i wznawiana. W ubiegłym roku muzycy postanowili wskrzesić skład z okazji jubileuszu 15-lecia.
Brzmienie zespołu oparte jest na tradycyjnym, akustycznym instrumentarium (skrzypce, banjo, concertina) i repertuarze, w którym znajdziemy zarówno szantowe evergreeny jak i żywiołowe utwory autorskie, nawiązujące do folku irlandzkiego i bretońskiego oraz amerykańskiej muzyki bluegrass. Wielką siłą Mohadicka jest też współbrzmienie sześciu głosów, prezentowane w pełnej krasie w utworach a’cappella.
Skład: Dominik May – śpiew, Agnieszka Gładyszak-Knychała – skrzypce, śpiew, Adam Czech – gitara akustyczna, śpiew, Bartek Liczbański – banjo, śpiew, Jurek Richter – concertina, przeszkadzajki, śpiew, Waldemar Sadowski – gitara basowa, śpiew
Marta Śliwa
Piosenki Marty opowiadają głównie o tym, co sama przeżyła, o jej drodze do żeglowania, o samym żeglowaniu, o wędrówce nie tylko tej wodnej, ale także o poznawaniu świata na lądzie. Choć sama o sobie mówi, że nie jest „zwierzęciem scenicznym”, jednak czuje się, że scena to jej żywioł. Marta ma tę niesamowitą łatwość nawiązywania kontaktu z publicznością, która powoduje, że widzowie poddają się jej urokowi, uczestniczą aktywnie w jej koncertach, chętnie śpiewają z nią jej piosenki, a na koniec nagradzają burzliwymi oklaskami.
*źródło folk24.pl
Jakub Paluszkiewicz
Kamil Badzioch
Już w szkole średniej zaczął aktywnie koncertować i trwa to bez przerwy do dzisiaj. Domena jest granie na gitarze akustycznej. Przez te lata współpracował min z: Jerzym Mazzollem, Tomaszem Olszewskim, Piotrem Słupczyńskim, Zbigniewem Szukalskim, Honoratą Skarbek, Tymonem Tymańskim, i wielu wielu innych.
*źródło: www.infomusic.pl
Grupa Trzymająca Ster
Grupa Trzymająca Ster powstała w kwietniu 2009. Szybko pojawiła się chęć pisania własnych utworów. Duże znaczenie miały namowy znajomych i dobry duch świętej pamięci Leszka Walkowiaka (Sailor), który zachęcał grupę do rozwoju. Okazało się też, że rodziny członków zespołu są w stanie zrozumieć tę pasję do muzyki i znieść zaniedbywanie obowiązków ojcowsko – macierzyńskich. Chwała im za to!
Grupa Trzymająca Ster gra własne piosenki. Muzyczne krajobrazy są czasem prawdziwe, przeżyte, niekiedy wymyślone albo… wyśnione. Ale zawsze są WŁASNE.
PoTrzecie
Piotr, Michał i Maciej, bo o nich mowa, pewnego jesiennego popołudnia 2003 roku, trochę przypadkiem, spotkali się w nieistniejącym już od wielu, wielu lat mosińskim pubie. Były gitary, djembe, śpiew, wspólny pomysł na kolejne spotkania i tak narodziła się Grupa Trzech, która przeobraziła się z czasem w PoTrzecie…, kontynuując muzyczną działalność Macieja z czasów studenckich.
Obecnie grupa PoTrzecie… działa prężnie, napina muskuły i cały czas ciężko pracuje nad debiutancką płytą.
PoTrzecie… wystąpi na XV Szanta Claus Festiwal podczas piątkowego koncertu.
